Треньорът на Балкан Йовица Арсич коментира победата на тима с 84:71 над Черноморец в ¼-финалния сблъсък между двата тима от турнира за Купата на България.

На полуфинала в събота тимът от Ботевград ще се изправи срещу Рилски спортист.

"Не държахме фокуса в края. Играчи, които получават минути заради някакви добри тренировки, ги приемат като награда, но не си използват минутите адекватно. Аз исках да дам възможност на всички да се изявят, но някои не се представиха по най-добрия начин. Като цяло съм доволен.

Черноморец изглеждаше по-добре днес, но имахме достатъчно добра защита, за да можем да победим.

Не само борбата беше проблем за тях, видимо и стрелбата не им вървеше. Играем вече четвърти мач този сезон, познаваме се много добре, за да има някакви много големи изненади. Реално, разликата трябваше да е по-убедителна.

Срещу Рилски ще бъде много важна борбата, трябва да контролираме тяхната стрелба за три точки", предупреди Арсич.

Балкан победи Черноморец с 84:71 и е на полуфинал за Купата