Баскетболистите на Евроинс Черно море се наложиха с 98:92 при гостуването си на Черноморец в мач от ХІ кръг на първенството. Така те регистрираха първа победа като гости в шампионата и вече заемат третото място във временното класиране.

Двубоят започна равностойно и бе оспорван от самото начало. Така логично на полувремето отборите се оттеглиха при равенство 41:41.

След почивката бургазлии поддържаха минимална преднината на съперника, но 4-те поредни тройки на американеца Ерик Уеб, както и силните изяви на Мираковски, позволиха на гостите да поведат с 6 точки, за 70:64.

В средата на последната четвърт домакините отново стигнаха до равенство 79:79, но не успяха да сътворят обрат и загубиха срещата.

Новото попълнение на варненци Димитър Мираковски отбеляза 31 точки, а Уеб добави 27.

Мартин Дурчев показа впечатляваща игра за домакините и завърши с 30 точки.