Отборът на Далас Маверикс записа драматична и ценна победа с 95:93 като гост срещу Маями във втория мач от големия финал в НБА. Шампионът в Западната конференция осъществи невероятен обрат, след като изоставаше с 15 точки разлика 6 минути преди края. Германската суперзвезда на Мавс Дирк Новицки обаче взе нещата в свои ръце в заключителните минути и донесе успеха на тима си. Далас изравни резултата в серията - 1-1 победи и отне домакинското предимство на "горещите"

Двубоят се разви по много интригуващ начин, като през първото полувреме в ролята на догонващ в резултата бе предимно Маями. Първите две четвърти на мача завършхиха при абсолютно равенство - 28:28 първата и 23:23 втората. В третия период обаче Маями започна да доминира и да се откъсва напред в резултата. Преди старта на драматичната последна четвърт домакините от Маями имаха 4 точки аванс в резултата.

4:09 минути преди края Маями изглеждаше съвсем близо до победата, след като Джеймс реализира два наказателни удара за 90:81. 15 секунди след това обаче 38-годишният плеймейкър на Далас Джейсън кид, който направи някои ужасни отигравания в атака през второто полувреме, реализира от зоната за три точки. Последва неточна стрелба на Джеймс, след което гардът на Мавс Джейсън Тери вкара кош от средно разстояние и намали аванса на Хийт на само 4 точки 3:11 минути преди края. Последните 9 точки за Далас бяха дело на неотразимия в края на двубоя Дирк Новицки. 2:44 минути преди сирената германското тежко крило отбеляза още един кош - за 88:90, Джеймс направи неуспешна далечна стрелба и минута преди края Тери открадна топката след лош пас на Юдонис Хеслъм, а Новицки вкара лесни две точки и резултатът най-ненадейно бе изравнен - 90:90.

26 секунди преди края Новицки вкара тройка за Мавс и накара зала "Американ Еърлайнс Арина" в Маями да замлъкне - 93:90 за гостите. Домакините отговориха като Марио Челмърс, вкара тройка - 93:93 само 24 секунди преди края. 3 секунди преди края обаче Новицки реализира под коша на Маями и Далас поведе отново - 95:93. Отчаяният опит за тройка със сирената на Уейд бе неуспешен и Далас нанесе на Маями много тежък удар в битката за титлата на НБА.

Новицки записа 24 точки и 11 борби за Далас. С 20 точки и 8 борби се отличи крилото Шон Мериън, а Джейсън Тери добави 16 точки от пейката. 36 точки вкара за Хийт Дуейн Уейд, но гардът не бе много убедителен от фауллинията, също както и Джеймс, който завърши с 20 точки.

Двубой номер 3 от серията е в 3:00 часа българско време в нощта на неделя срещу понеделник.