Чикаго Булс започна по шампионски финалната серия в Западната конференция. Шампионът от редовния сезон се справи с Маями Хийт със 103:82 в мач номер 1 от финалите на конференцията.

"Биковете" играха страхотно пред своите екзалтирани фенове в "Юнайтед Сентър", като този път освен лидера Дерик Роуз много силно игра и Луол Денг. В защита британският национал успя напълно да неутрализира Леброн Джеймс, който беше едва 5/15 в стрелбата и завърши срещата с 15 точки. От своя страна Денг вкара 21, от които 4 тройки, овладя 7 борби, отне 7 топки и направи два завършващи паса.

Най-резултатен за "Биковете" отново бе Дерик Роуз. Най-полезният играч в НБА отбеляза 28 точки и направи 6 асистенции, като изнесе страхотна последна четвърт. Гардът наниза три тройки в срещата, като Булс завършиха от далечно разстояние с 10/21. Карлос Бузър бе третият играч на домакините в срещата с двуцифрен точков актив от 14 точки.

Крис Бош отбеляза 30 точки и овладя 9 борби, а Дуейн Уейд добави 18 точки при поражението на Маями.
В края на третата четвърт, когато Чикаго направи серия от 10-0. След това и през четвъртата домакините не оставиха никакъв шанс на своя съперник.