Александър Везенков пропусна втори мач, а Сакраменто Кингс си отмъсти за изненадващата загуба през миналата седмица и победи със 123:98 Шарлът Хорнетс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Везенков пропусна и вчерашния мач на Кингс срещу Детройт Пистънс.

Кийгън Мъри вкара 21 от 25-те си точки още през първото полувреме, а Домантас Сабонис записа дабъл-дабъл с 24 пункта и десет борби за отбора на Сакраменто. С това Кингс се доближиха на един мач от лидера в Тихоокеанската дивизия Лос Анджелис Клипърс, който надви Торонто със 126:120.

Малик Монк вкара 20 точки и Де'Арън Фокс добави 19 за Сакраменто, който спечели и втория си мач от серия от пет поредни гостувания. Шарлът обаче бе тотален аутсайдер, след като загуби 14 от последните си 15 двубоя и победи само Кингс на 2 януари.

Джейсън Тейтъм бе най-резултатен с 45 точки, включително 12 в продължението, а Бостън Селтикс подобри баланса си като домакин до 18/0 след победа със 127:120 срещу Минесота Тимбъруулвс.

Джейлън Браун завърши с 35 точки и 11 борби за Селтикс, които поставиха нов клубен рекорд за поредни победи у дома. Предишното върхово постижение бе 17 успеха на отбора от сезон 1957/1958. Минесота пък остана без победа в Бостън от 2004/2005 насам.

Виктор Уембеняма записа втория най-бърз трипъл-дабъл в историята и Сан Антонио Спърс победи Детройт Пистънс със 130:108. Французинът, първи избор в драфта, записа 16 точки, 12 борби и десет асистенции в рамките на едва 21 минути, като това бе и първи трипъл-дабъл в кариерата му. Той обаче изостана с една минута от постижение на Ръсъл Уестбруук през 2014.

Джейлън Джонсън вкара 25 точки и спечели 16 борби, а Атланта Хоукс се завърна на победния път след 139:132 след продължение срещу Филаделфия 76ърс. 22-годишният американец изравни при 132:132 само минута преди края на допълнителната част и затвори вечерта си с отнемане и тройка 40 при оставащи 40 секунди до сирената.

Тайрийз Макси записа 35 точки, осем борби и девет асистенции за Фили, а Тобиас Харис завърши с 32 пункта и десет борби. Сиксърс изостанаха на 5.5 мача от Селтикс в Атлантическата дивизия.