Лидерът в Западната конференция Денвър Нъгетс постигна важна победа със 123:111 срещу първия на Изток Бостън Селтикс в мач от редовния сезон в НБА и по този начин сложи край на серията на "детелините" от 4 поредни победи.

В "Ball Arena" в щата Колорадо домакините взеха инициативата в началото на срещата и до почивката водеха с 8 точки (62:54). В третата част Денвър затвърди предимството си, натрупвайки още 5 точки аванс, а в последната четвърт гостите така и не успяха да стопят пасива си и така губят първи мач от 22 декември насам.

С най-голяма заслуга за успеха на Нъгетс бе актуалния носител на приза MVP в Лигата Никола Йокич. "Джокера" завърши срещата с трипъл-дабъл (30 точки, 12 борби и 12 асистенции) за 32 минути на паркета.

За Селтикс Джейлън Браун вкара 30 точки и добави 8 борби и 3 асистенции, но те не бяха достатъчни на тима за успех в Денвър.

Въпреки загубата, Бостън остава лидер на Изток с 26 победи и 11 загуби, докато Денвър е първи на Запад с баланс от 24 успеха и 12 поражения.