Отборът на Сан Антонио Спърс започна защитата на титлата си в НБА с тежко поражение при гостуването си на Лос Анжелис Клипърс с 97:102.

Домакините имаха превъзходство през цялата среща. Те започнаха много убедително и поведоха с 20:10. Единственият проблясък за "Шпорите" беше в края на полувремето, когато те успяха да изравнят. Но със серия 24:10 веднага след почивката Клипърс си осигуриха победата.

Гардът на "ножиците" Крис Пол беше неудържим като наниза 32 точки плюс 7 борби и 6 асистенции, а Грифин завърши с дабъл-дабъл от 26 точки и 12 борби.

Миналогодшният носител на МВП на финалите Кауай Ленард отбеляза 18 точки за Спърс, които в последните 11 плейофи бяха спечелили всичките си първи срещи. Тим Дънкан добави 11 точки и 11 борби, но шпорите не успяха да стопят изоставането, което допуснаха през втората част. По 10 точки записаха Ману Джинобили и Тони Паркър, който леко се контузи и не игра дълго време.

Сан Антонио прекъсна серия от 11 поредни победи в първи мач от плейоифите. Следващият сблъсък е в сряда вечер на 22-ри април.

В друг мач на Запад тимът на Мемфис поведе в серията срещу Портланд след домакински успех със 100:86. Резервата Бено Удрих беше най-добър за успеха с 20 точки, 7 борби и 7 асистенции, а Зак Рандолф допринесе с 16 точки и 11 борби. За гостите, които не успяха да поведат нито веднъж в мача, лидер беше ЛаМаркъс Олдридж с 32 точки и 14 борби.

Победителят от редовния сезон в Източната конференция Атланта откри серията срещу Бруклин с 99:92 в собствената си зала. Кайл Корвър вкара 21 точки, а ДеМар Каръл се отличи със 17 точки и 8 борби за успеха. За гостите със 17 точки и 14 борби най-добър беше Бруук Лопес.

В другия мач на Изток Кливланд победи като домакин Бостън със 113:100.