Шампионът Лос Анджелис Лейкърс победи гостуващия Хюстън с 88:79 и се утвърди на върха в класирането в Националната баскетболна асоциация. Андрю Байнъм беше най-полезен за домакините с 24 точки, а звездата Кобе Брайънт завърши с 22 точки, но реализира само три успешни стрелби от игра през второто полувреме.

Мемфис обърна домакина Портлънд със 109:015 след серия от 13:1 точки в последните четири минута на мача. Зак Рандолф беше най-полезен с 27 точки и 14 борби, а О`Джей Майо добави 27 точки за гостите, които записаха четвърта поредна победа.

Финикс прекъсна серията си от седем последователни поражения като гост след 113:109 в залата на Сакраменто. Стив Неш завърши с 30 точки и 12 асистенции, а Амар Студамайър добави 24 точки за успеха. Тайреки Евънс се отличи с 27 точки, 11 борби и 7 асистенции за домакините.

Центърът Рой Хибърт вкара рекордните в кариерата си 26 точки, а Индиана се справи с гостуващия Орландо с 97:90. Далас нанесе десета поредна загуба на Детройт след 98:93. Джейсън Тери завърши с 26 точки, а Дирк Новицки се отличи с 22 точки за тексасците, които през второто полувреме наваксаха изоставане от 14 точки.

Джей Ар Смит вкара два пъти от наказателната линия 0,4 секунди преди края и донесе победата на Денвър над гостуващия Голдън Стейт със 123:122. Смит завърши с 21 точки, а най-полезен беше Кенион Мартин с
27 точки и 13 борби. Кори Магет беше лидер за гостите с 35 точки. Монта Елис добави 32, но това не беше достатъчно.

Джералд Уолъс наниза 32 точки, а Шарлът победи гостуващия Чикаго със 113:108. Вашингтон преодоля 18 точки дефицит и победи домакина Филаделфия със 104:97. Антуан Джеймисън се отличи с 32 точки и 14 борби за столичани.

Най-слабият отбор в лигата Ню Джърси допусна 31-а загуба в 34-ия си мач за сезона след 76:98 срещу гостуващия Милуоки.