Сан Антонио Спърс победи Хюстън Рокетс като домакин с 90:84 и спечели битката за Тексас. Гостите обаче бяха без контузената си звезда Трейси Макгрейди.

Двубоят бе изключително оспорван и въпреки отсъствието на Ти Мак Хюстън успяваше да поддържа интригата. Така след изстрел на Луис Скола 3 минути преди края резултатът бе равен - 80:80. Тогава нещата в свои ръце взеха Ману Джинобили и Тони Паркър и така се стигна до успеха на Спърс.

Тим Дънкън бе топреализатор на Шпорите със своите 25 точки, 20 от които през първото полувреме, като към тях добави и 13 борби. Майкъл Финли също бе на висота със своите 17 точки, 5 асистенции и 4 борби.

Поредно силно включване от пейката направи Ману Джинобили. Аржентинецът завърши с 19 точки, 9 борби и 7 асистенции, а Тони Паркър добави 14 точки.

За Хюстън в отсъствието на Макгрейди най-резултатен бе сънародникът на Джинобили и негов съотборник в националния отбор на "гаучосите" Луис Скола с 20 точки при стрелба от полето 10/11. Шейн Батиер добави 16 точки, а Яо Минг завърши с 14 и 9 борби.