Сакраменто Кингс победи като гост Атланта Хоукс със 117:110  в "Стейт Фарм Арена" в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Българският национал Александър Везенков изгледа двубоя от пейката, след като не получи шанс за изява от страна на старши треньора на "кралете" - Майк Браун.

Двубоят започна със силна серия от 11:2 за Атланта, като домакините продължиха да бъдат безупречни в двете фази на играта и бързо изковаха аванс от внушителните 23 точки при 31:8. До края на първия период Сакраменто успя да навакса пасива си до 23:36. Вторият период започна с размяна на кошове, но в края му Атланта успя да направи още една добра серия, увеличавайки преднината си до 18 точки на полувремето - 71:53.

Сакраменто Кингс започна колебливо на старта на третата четвърт, но възпитаниците на Майк Браун успяха да се съвземат и най-малката разлика от началото на мача дойде с последния кош в периода, с който калифорнийци намалиха пасива си до само 5 точки - 86:91.

Атланта Хоукс успя отново да дръпне с двуцифрена разлика в началото на заключителната част при 105:93, след което последва серия от 13 безответни точки, която изведе Сакраменто напред в резултата. Секунди преди края на мача резултатът бе равен 110:110, но Кралете направиха серия от 7 безответни точки, с която сложиха и окончателната точка на спора.

Най-резултатен за победителите бе Де"Аарън Фокс, който реализира 31 точки, а също така овладя 5 борби и направи 8 асистенции. Домантас Сабонис се отчете с дабъл-дабъл от 25 точки и 10 борби, докато Трей Лайлс добави 19 пункта.

Голямата фигура в отбора на Атланта Трей Йънг вкара 24 точки, докато Дежонте Мъри остана с 18.