Тимът на Хюстън Рокетс се наложи с 84:77 при гостуването си в зала „Юнайтед Сентър” на местния Чикаго Булс в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

„Ракетите” сътвориха изключителен обрат, след като стартираха мудна в мача и на полувремето губеха с 10 точки разлика, но в края на срещата успеха да изравнят и дори грабнаха победата, като отбелязаха 7 точки повече от своите домакини.

Основен принос за обрата имаше „машината за забивки” в тима на Хюстън Трейси Макгрейди, който завърши мача с 31 точки, 6 борби и цели 8 асистенции. За легендарния тим на „биковете” най-резултатен бе непопадналият в титулярната петица Бен Гордън, а още 20 на собствената си и тази на Чикаго сметка си записа Луъл Денг.

С този успех „ракетите” записаха 22-та си победа от началото на кампанията, като са допуснали и 13 поражения, с който актив заемат третата временна позиция в Югозападната дивизия на Западната конференция.

Чикаго пък записа петата си загуба в последните си 10 срещи и е на същото място в Централната дивизия на изток.

В друга среща от тази нощ Ню Орлеанс Хорнетс отстъпи на гостите си от Лос Анджелис Клипърс с 90:100, като загубата на домакините се дължи основно на 31-та точки, които реализира ветеранът на Клипърс Сам Касел.

В последната среща 49-те точки на Ърл Бойкинс и Алън Айверсън донесоха общо 17-ата победа и  четвърта в последните 10 срещи на домакините от Денвър Нъгетс над Милуоки Бъкс. "Буците" спечелиха със  104:92 точки и се изравниха по показатели с Минесота на втората позиция в Северозападаната дивизия на Западната конференция.