Отборът на Ню Орлиънс Пеликанс започна редовния сезон в НБА с впечатляваща победа като гост с 131:112 над финалиста в Западната Конференция през изминалата кампания Хюстън Рокетс.

Пред 18 000 зрители в "Тойота Сентър" баскетболистите на Ню Орлиънс доминираха над своите домакини. Те поведоха с 35:29 след края на първата четвърт, а на полувреме имаха аванс от седем точки - 71:64. Разликата в един момент от мача достигна 29.

Най-резултатен за успеха бе Антъни Дейвис, който вкара 32 точки, овладя 16 борби и добави 8 асистенции. Никола Миротич добави 30 точки и 10 борби, а новите летни попълнения в тима на Джулиъс Рандъл, който пристигна от ЛА Лейкърс и Елфрид Пейтън, дошъл от Орландо Меджик, също допринесоха за великолепния старт на сезона. Рандъл реализира 25 точки, докато пойнт-гардът Пейтън постигна трипъл-дабъл - 10 точки, 10 борби и 10 асистенции.

За Рокетс най-полезният играч за миналия сезон в НБА Джеймс Хардън също бе близо до трипъл-дабъл, завършвайки с 18 точки, 9 борби и 10 асистенции, докато най-резултатни бяха Пи Джей Тъкър и Крис Пол, които вкараха по 19 точки.