Минесота успя да победи Орландо в гостуването си на Меджикс и да измъкне победата със 102:101. Орландо започна добре двубоя и след 37:31 в първата част и 23:26 във втората, се оттегли с девет точки преднина на полувремето.

Силна игра на гостите обаче в следващите две четвъртини успя да обърне резултата в тяхна полза - 20:18 и 28:20 предопредели победата за Тимбъруулвс. Най-резултатен за победителите бе Ранди Фойе с 25 точки и 4 асистенции, Ал Джеферсън добави 18 точки, а Рашад МакКентс 19.

Турчинът Хедо Тюркоглу вкара най-много точки за Орландо - 23 и 7 асистенции, а след него се нареди Дуайт Хауърд с 20 точки. Това бе 30-та загуба на Орландо, при 49 успеха и 20-та победа за Минесота, които са с 59 поражения.