Маями Хийт постигна труден успех с 88:86 в третия мач от финалната серия в НБА срещу Далас Маверикс и поведе с 2:1 в серията. Гостите диктуваха играта през по-голяма част от мача, но в края бяха на косъм да изпуснат победата. В крайна сметка всичко приключи добре за ЛеБрон и компания и те са вече на две победи от успеха.

Маями поведе в срещата още от началните минути и в началото на втората четвърт имаше преднина от 12 точки в своя полза. През втората четвърт Далас успя да намали разликата до 5 точки, след края на първото полувреме. В началото на третата четвърт обаче Маями пак дръпна в резултата с 11 точки. Маверикс обаче не се предадоха и постепенно успяха да изравнят резултата до 57:57, а малко след това дори за кратко излязоха напред, но с две бързи тройки гостите отново си върнаха преднината.

Дирк Новицки взе нещата в свои ръце и след няколко перфектни отигравания 1:40 преди края резултатът бе равен - 86:86. В оставащото време обаче Маями успя отново да поведе, а 4 секунди преди края Новицки пропусна решаващата стрелба за своя тим и така Маями излезе краен победител.

Дуейн Уейд бе най-резултатен в състава на Маями с 29 точки, като той хвана и 11 борби. Още 18 точки добави Крис Бош, а ЛеБрон Джеймс завярши със 17.

За Далас пък най-много точки наниза Дирк Новицки - 34, а Джейсън Тери завърши с 15.