Отборът на Маями Хийт спечели първото си домакинство срещу Оклахома Сити Тъндър във финала на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада с 91:85 и поведе с 2:1 победи в серията.

Първото полувреме премина при равностойна игра и завърши само с точка аванс за домакините - 47:46. След почивката баскетболистите на Оклахома се активизираха и преднината им достигна 10 точки - 64:54, но благодарение на добрата игра Леброн Джеймс и Дуейн Уейд и точната стрелба от линията за наказателни удари горещите успяха да сведат раздликата до две точки преди последната четвърт.

В четвъртата част основният играч ан Оклахома Кевин Дюрант направи петия си фаул и напусна играта. Това наклони везните в полза на Маями, които се откъснаха със 7 точки. Двубоят беше решен 17 секунди преди края, когато при три точки аванс за Хийт и тяхно нападение Хардън реши да натисне Джеймс в защита, което доведе до изпълнението на два наказателни удара. Той отбеляза единия, но в следващото нападение Уейд открадна топката и сложи край на интригата в двубоя - 91:85.

Най-полезни за домакините бяха Леброн Джеймс и Дуейн Уейд, които вкараха повече от половината точки - съответно 29 и 25. За Оклахома Сити Кевин Дюрант реализира 25 точки. Ръсел Уестбруук добави 19 точки.