Звездите на Маями Хийт Леброн Джеймс и Крис Бош бяха с основна заслуга за победата над  Финикс Сънс. "Горещите" спечелиха с 95:83 и то в отсъствието на лидера на състава Дуейн Уейд. Джеймс пое диригентската палка в състава на Ерик Сполстра, завършвайки с 36 точки за успеха. Той добави 6 борби, 4 асистенции и три отнети топки към своята статистика, като беше 13/22 в стрелбата.

Крис Бош не остана по-назад, регистрирайки "дабъл-дабъл" от 23 точки и 11 борби в двубоя. Плеймейкърът Карлос Аройо и Марио Чалмърс завършиха с по 11 точки за успеха.

В друг друг мач Гардът Ърл Бойкинс вкара 19 точки при победата на Милуоки над домакина Сакраменто с 84:79. Австралийският център Андрю Богът завърши с 15 точки и 13 борби за гостите, които стигнаха до успеха след решаваща серия от 12:0 в четвъртата част.

Орландо Меджик пък се наложи над гостуващия Сан Антонио Спърс със 123:101 и сложи край на серията от десет поредни победи на съперника си. Дуайт Хауърд се отличи с 29 точки и 14 борби, а Джей Джей Редик и Брендън Бас добавиха по 17 точки за едва втория успех на тима в последните десет срещи.