Маями Хийт поведе с 3:2 победи срещу Индиана Пейсърс във финалната серия на Източната конференция на Националната баскетболна асоциация. В петия мач "горещите" постигнаха изключително важна победа пред собствена публика  с 90:79. Така те се приближиха до един успех, за да играят във финала срещу Сан Антонио.

Маями започна нервно мача и на полувремето изоставаше в резултата с 40:44. След почивката отвово ЛеБрон Джеймс вдъхнови отбора си за победа. Той завърши мача с 30 точки, осем борби и шест асистенции като реализира 16 от тях в третата четвърт, когато поведе своя отбор към обрат. Джеймс срещна силна подкрепа в лицето на Юдонис Хаслем, който изигра най-силния си мач през сезона и завърши с 16 точки, при осем успешни опита от девет стрелби от игра.

Пол Джордж вкара 27 точки за Индиана, като добави и 11 борби. Рой Хибърт се отличи с 22 точки, а Дейвид Уест – със 17.

Следващият мач е в Индианаполис на 2 юни. При необходимост серията ще се премести за решаващ седми мач в Маями два дни по-късно.