Шампионите от Маями постигнаха драматична домакинска победа с 88:86 в пореден мач от първенството в Националната баскетболна асоциация игран във вторник и регистрираха седми пореден успех.

"Горещите" изоставаха през почти цялото време, но в крайна сметка успяха да сътворят уникален обрат. Юта водеше с 14 точки преди началото на последната част, но тогава се разигра Антоан Уолкър, който отбеляза всичките си 13 точки в последните 11 минути и реши мача.

Иначе най-резултатен в 11-ата поредна домакинска победа на Маями бе Джейсън Уилямс с 15 точки, а Шакил О'Нийл се отчете с 13 точки и 9 борби. За гостите Карлос Бузър завърши с 20 точки, но това не се оказа достатъчно.

"Антоан беше страхотен. Точно, когато имахме най-голяма нужда от него той пое отговорността и не разочарова", похвали играча си наставникът на Хийт Пат Райли.

"Откакто Уейд го няма всяка вечер трябва някой да се нагърби и да помогне в решителен момент. Интересното е, че всеки път различни хора ни измъкват", коментира след срещата героят за домакините Антоан Уолкър.