Отборът на Маями Хийт се доближи до победа от спечелването на титлата в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Тази нощ, в четвърти мач от финалната серия, "горещите" победиха Оклахома Сити Тъндър със 104:98 и поведоха с 3:1 победи.

Началото не предещаваше такава развръзка. Двубоят започна ударно за "гръмотевиците" и към края на първата част те имаха преднина от 17 точки - 33:16. Обратът настъпи през втората четвърт. Баскетболистите на Маями направиха серия от 13:0 и сведоха преднината на гостите до 49:46 преди почивката.

През второто полувреме играта вървеше кош за кош, като Маями поддържаше преднина от 4-5 точки. Критичен момент настъпи в средата на четвъртата част, когато Леброн Джеймс получи травма в левия крак и незабавно седна на скамейката. В негово отсъствие Чалмърс и Уейд се нагърбиха с отговорността да завършват атаките на домакините, а 2:54 минути преди сирената „Кралят” се завърна накуцвайки на терена, като наниза тройка и изведе тима си напред – 97:94. А в последните секунди дойде мигът на направилия един от най-силните си мачове за сезона Чалмърс, който вкара последните пет точки за "горещите" в мача – първо поднесе в коша за 101:96, след това с три наказателни изстрели оформи крайния резултата. Чалмърс завърши мача с 9 точни стрелби от 15 опита, включително три тройки.

За Маями силен мач отново направи Леброн Джеймс. Той игра невероятно и в защита, и в нападение като остана много близо до "трипъл-дабъл", но завърши с 26 точки (10 точни от 20 стрелби), направи 12 асистенции и взе 9 борби. Двамата гардове Дуейн Уейд и Марио Чалмърс отбелязаха по 25 точки, направиха по 3 асистенции и завършиха с по 2 откраднати топки.

Ръсел Уестбрук изигра феноменален мач за „Гръмотевиците” и наниза рекордните във финалния плейоф 43 точки, като добави 7 борби и 5 асистенции. Кевин Дюрант също игра на високо ниво и завърши с 28 точки (9 от 19), но нито един друг играч на "Оклахома" не премина границата от 8 точки.

Петият мач, последният от серията в Маями, който ще се играе на 22 юни, може да определи шампиона. При победа на домакините това ще бъде втора титла в тяхната история и първа за лидера им Леброн Джеймс.