Пау Гасол вкара 30 точки при победата на Лос Анджелис Лейкърс като гост над Хюстън Рокетс със 109:101 точки в мач от редовния сезон в НБА.

"Езерняците" направиха серия от 20:0 в последните 6 минути на втората част и поведоха убедително. Това е тяхна осма победа в последните двете мача.

Кобе Брайънт завърши със 17 точки, 10 борби и 9 асистенции. За Хюстън Луис Скола направи "дабъл-дабъл" - 28 точки и 10 борби. Родриге Бобоа записа личен рекорд в кариерата си от 40 точки при победата на Далас над Голдън Стейт със 111:90 точки. Бабоа записа 9 тройки от 11 опита. Ветеранът Шон Марион добави 18 точки за Далас. За Голдън Стейт Кори Магът бе най-полезен с 21 точки.

Мехмед Окур реализира 22 точки и спечели 11 борби при победата на Юта Джаз над Вашингтон Уизърдс със 103:87 точки. Това бе 15-та поредна загуба за Вашингтон. Дерон Уилямс завърши с 20 точки и 12 асистенции за "джазмените", а Карлос буузър добави 22 точки. Андрей Блатч вкара 20 точки за Вашингтон, а Ник Йънг - 16.

Брендън Рой отбеляза 28 точки при победата на Портланд със 112:101 точки над Ню Орлиънс. В Чикаго Булс победиха Ню Джърси със 106:83 точки след рекордните за сезона 27 точки на Джанеро Парго.