Лос Анджелис Лейкърс не остави шансове на съгражданите от Клипърс и ги победи със 117:79. „Езерняците” доминираха през цялата среща, като само през първата част Клипърс бяха що годе равностойни и изоставаха само с 3 точки – 27:30. В следващите три четвърти обаче разликата в полза на Лейкърс главоломно растеше.

Ал Торнтън бе най-резултатен за Клипърс с 16 точки. Коби Брайънт вкара скромните за неговите възможности 16 точки, но всички 12 играчи на ЛА Лейкърс, които взеха участие в тази среща, завършиха с поне 4 точки. Това бе втора победа от началото на сезона за Лейкърс.

Детройт Пистънс победи Индианан Пейсърс със 100:94. Двубоят се игра в зала „Палас ъф Оубърн Хилс” в Детройт пред 22 076 зрители, а отделните части завършиха 23:17, 27:23, 25:25, 25:30. Тейшотн Принс завърши с 19 точки за Пистънс, Ричард Хамилтън записа 15, а Чонси Билъпс приключи с 13. Дени Гренджър отбеляза 33 за Пейсърс, но те не бяха достатъчни за успеха в двубоя.

Домакинска загуба претърпя Вашингтон Уизърдс от Ню Джърси Нетс с 85:95. В зала „Верайзън Сентър” присъстваха 20 173 зрители, а отделните части завършиха 23:23, 21:23, 21:25, 18:26. Шест баскетболисти на Уизърдс завършиха с 10 или повече точки, като най-резултатен беше Антуан Джеймисън с 14 точки. За Нетс Винс Картър вкара 21 и направи 6 асистенции, а китаецът Джинлиан завърши със 17.

Минесота Тимбъруувс започна сезона в НБА с победа над Сакраменто Кингс у дома. Домакините надделяха с 98:96. Тимбъруувс поведоха след първата част с 1 точка и като постепенно увеличаваха преднината си. След третата четвърт обаче гостите обърнаха мача и на свой ред поведоха с 1 точка. В последната част Минесота все пак успя да наложи волята си. Джон Салмънс отбеляза 24 точки за Кингс, а Ал Джеферсън бе най-резултатен за победителите с 21 точки.

Тимът на Ню Орлийнс Хорнетс постигна победа като гост над Голдън Стейт Уориърс със 108:103. Двубоят се игра в зала „Оракъл Арина” в Оукланд пред 19 128 зрители. Отделните части завършиха 27:34, 29:23, 29:27, 23:19. Много силен мач за победителите записаха Дейвид Уест с 24 точки и 7 борби под коша, както и Крис Поул – 21 точки, 11 асистенции. В първия си мач от редовния сезон Кори Магет завърши с 27 точки, а Стивън Джексън добави 26.