ЛеБрон Джеймс реализира 25 точки, 7 борби и 10 точки при завръщането си в игра след болест и помогна за победата на своя Лос Анджелис Лейкърс над Атланта със 130:114 като домакин в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Ръсел Уестбрук добави 18 точки, 11 борби и 9 асистенции за четвъртия пореден успех на "езерняците", които правят подобна серия за първи път от около година насам, а Кендрик Нън отбеляза 23 точки, записвайки най-доброто постижение в кариерата си за втория успех над Атланта в рамките на осем дни. Лейкърс победиха Хоукс на 30 декември, като тогава Джеймс вкара 47 точки навръх 38-ия си рожден ден.

Баскетболистите на ЛА Лейкърс покачиха разликата до 26 точки още през първото полувреме и не се затрудниха да стигнат до пети успех в последните си шест срещи. Те не бяха печелили четири поредни мача от 7 януари 2022 година, когато също надделя над Атланта в Лос Анджелис.

Томас Брайънт се включи с 19 точки и 13 борби за домакините, а Денис Шрьодер завърши с 21 точки. Трей Йънг реализира 21 от своите 32 точки през второто полувреме за Хоукс, които загубиха пети от последните си шест двубоя.

Чикаго се справи като гост на Филаделфия със 126:112 в друга среща от вечерта в НБА. Зак ЛаВин вкара 11 тройки от 13 опита и отбеляза общо 41 точки успеха на Булс, които спряха победната серия на Филаделфия на 11. ЛаВин реализира три пъти от далечна дистанция за по-малко от минута и половина, за да донесе преднина от 88:74 за гостите при оставащи 3:33 минути в третата четвърт.

Леброн Джеймс и Кевин Дюрант отново фаворити за капитани на отборите в Мача на звездите в НБА