ЛеБрон Джеймс наниза 39 точки при победата на Кливлънд над домакина Торонто с 93:90. Джеймс вкара 24 точки в четвъртата част, с което постави нов клубен рекорд. Канадците имаха аванс от 70:53 след края на третата четвърт, но допуснаха обрат.

Крис Бош се отличи с 23 точки за Торонто, който чийто аванс пред втората достигна 20 точки. Карън Бътлър реализира 31 точки, а Антоун Джеймисън добави 21 точки и 12 борби за успеха на Вашингтон над гостуващия Сиатъл със 108:86.

Антонио Дениълс се отличи с 12 точки и 10 асистенции за домакините, които спечелиха с повече от 20 точки разлика за първи път от декември 2004 година.

Сан Антонио излезе начело в Западната конференция след победа над домакина Лос Анджелис Клипърс с 88:82. Тони Паркър вкара 26 точки за шампионите, а Тим Дънкан добави 17 точки и 17 борби за успеха.

Ману Джинобили се завърна в игра за гостите с 23 точки, след като пропусна последните пет мача заради изкълчен показалец на лявата ръка.

Пау Гасол се отличи с 28 точки и 13 борби, а Майк Милър прибави 25 точки за победата на Мемфис над Маями със 101:94 като домакин Рики Дейвис вкара рекордните си за сезона 24 точки за гостите, които бяха равностойни, но загубиха след серия от 2:9 точки в последните две минути.

Алан Айверсън наниза 38 точки, а Денвър се наложи над гостуващия Филаделфия със 109:96. Кармело Антъни завърши с 23 точки за победителите, а Маркъс Кемби добави 11 точки и 12 борби.

Лос Анджелис Лейкърс постигна 12-а победа в последните си 15 мача след 112:96 над гостуващия Индиана.

Кобе Брайънт наниза 26 точки, а Андрю Байнъм прибави 23 точки и 13 борби за успеха. Индиана загуби пети пореден мач като гост.