Кливлънд Кавалиърс 115-101 Голдън Стейт Уориърс (31-11, 28-32, 21-28, 35-30)

ЛеБрон Джеймс и Кливлънд успяха да достигнат до последен решителен мач за титлата в НБА. Те победиха безапелационно шампионите от Голдън Стейт с 115-101 и ще играят в неделя за титлата.

„Със сигурност искам да спечеля." - каза Джеймс. „Но аз искам да дам всичко от себе си. Ние достигнахме до 7-ма среща. Ще бъде удоволствие да играем в нея."

Джеймс отбеляза 41 точки, направи 11 борби и 8 асистенции. Кайри Ървин добави 23 точки. Кавалерите спечелиха втора поредна победа и изравниха серията на 3-3. Така те ще имат възможността да спечелят първа титла за Кливлънд в едно от големите първенства за първи път от 1964-а година.

„Войните" от Оуклънд не можеха да си представят, че ще попаднат в подобна ситуация. Те спечелиха първите два мача с общо 48 точки. Но Стеф Къри и компания загубиха ритъм и са застрашени да останат без титла в рекордния откъм брой победи сезон.

Снимка 239676

„На него му свириха 6 фаула. 3 отях бяха направо смешни."- каза Стив Кър за изгонването на Къри. „Защото е МВП на лигата говоря за тези леки фалове във финал на НБА. Аз съм доволен, че той си хвърли предпазителя за зъбите."

Стеф Къри получи 6-тото си лично нарушение 4:22 минути преди края и лиши гостите и от теоретична възможност за обрат. След разправия той хвърли предпазителя си за уста и удари с него зрител. Къри завърши с 30 точки. Клей Томпсън добави 25 точки, а завърналия се след наказание Дреймънд Грийн направи 10 борби.

Домакините направиха разлика от самото начало и я поддържаха до края. Първата четвърт завърши при 31-11. На почивката резултатът беше 59-43. В средата на третата четвърт разликата стана 24 точки - 70-46. В края ѝ Томпсън намали до 80-71.

Снимка 239677

Но в последната част Джеймс, както направи когато спечели 2 титли с Маями, показа, че тя е негова и продължи мечтата на Кливлънд. А и го нямаше Къри да се опита с неговото шоу да направи обрата.

Грийн и Томпсън изиграха своя мач № 103 през този сезон. Контузията на Богут се оказа не лека и той ще отсъства между 6 и 8 седмици.

Стеф Къри се събуди и Голдън Стейт докосва титлата

„Войните" поведоха с 3-1 в серията

Кавалерите са третият отбор изравнил от 1-3 до 3-3 след Рочестър през 1951-а година и Бостън през 1966-а година. Джеймс със своите 198 точки стана деветия най-резултатен играч в историята на плейофите.

В неделя ще стане известен шампионът. Голдън Стейт на „Сплаш брадърс" - Къри и Томпсън или Кливлънд на големия ЛеБрон Джеймс.

02.06 Голдън Стейт Уориърс 110-77 Кливлънд Кавалиърс 19-21 33-23 30-18 28-15
05.06 Голдън Стейт Уориърс 104-89 Кливлънд Кавалиърс 28-24 24-19 22-25 30-21
08.06 Кливлънд Кавалиърс 120-90 Голдън Стейт Уориърс 33-16 18-27 38-26 31-21
10.06 Кливлънд Кавалиърс 97-108 Голдън Стейт Уориърс  28-29 27-21 22-29 20-29
13.06 Голдън Стейт Уориърс 97-112 Кливлънд Кавалиърс 32-29 29-23 23-32 13-19
16.06 Кливлънд Кавалиърс 115-101 Голдън Стейт Уориърс 31-11 28-32 21-28 35-30