Лос Анджелис Лейкърс постигна четвърта поредна победа през сезона в НБА. "Езерняците" се наложиха със 119:110 след продължения като гост над Далас.

ЛеБрон Джеймс изигра феноменален мач и завърши с трипъл-дабъл, като вкара рекордните си за сезона 39 точки и добави 16 асистенции и 12 борби за Лейкърс. За Далас Лука Дончич също направи трипъл-дабъл с 31 точки, рекордните в кариерата си 15 асистенции и 13 борби.

В друг мач от тази нощ Голдън Стейт загуби със 110:127 от Сан Антонио у дома. "Воините" бяха без голямата си звезда Стеф Къри, който получи фрактура на ръката през тази седмица. В негово отсъствие най-резултатен бе  Д'Анджело Ръсел с 30 точки. За победителите 31 точки вкара Пати Милс, а с 22 остана ЛаМаркъс Олдридж.

Бостън записа четвърта поредна победа след успех със 104:102 над Ню Йорк. Джейсън Тейтъм вкара кош 1,3 секунда преди сирената и донесе победата на Селтикс. Тейтъм завърши с 24 точки, а най-резултатен бе Кемба Уокър с 33 точки.