Лос Анджелис Лейкърс допусна трета поредна загуба в НБА. "Езерняците", които бяха без получилия контузия ЛеБрон Джеймс, отстъпиха у дома на Денвър със 104:128.

В отсъствието на Краля Антъни Дейвис вкара 32 точки, но получи прекалено малко подкрепа от съотборниците си. Кайл Кузма завърши с 16. За "Буците" най-резултатен бе Пол Милсап са 21 точки. Гари Харис добави 19, а Никола Йокич завърши с 18 пункта.

Лейкърс продължават да са лидери на Запад с 24 победи и 6 загуби. Денвър е втори с баланс 20/8.

В друг мач от редовния сезон на НБА Торонто заличи изоставане от 30 точки и победи Далас у дома със 110:108. Двата тима бяха без най-големите си звезди - Паскал Сиакам и Лука Дончич.

Кайл Лаури поведе Раптърс към обрат в края на третата четвърт. В последния период домакините вкараха цели 47 точки, за да стигнат до историческата победа. Гардът вкара 32 точки, включително 4 тройки в заключителната част. Крис Буше имаше силно включване от пейката и завърши с 21 точки. Рондае Холис-Джеферсън наниза 18. За Далас Джейлън Брънсън вкара 21 точки, а Кристапс Порзингис добави още 19.

Оклахома Сити Тъндър победи Лос Анджелис Клипърс със 118:112 у дома в друг интересен мач от тази нощ. Гостите бяха без Каъуай Ленърд, който получи почивка. В негово отсъствие Пол Джордж вкара само 18 точки, а Лу Уилямс добави още 22. За победителите страхотен мач изиграха Шей Гилджиъс-Алекзандър и Денис Шрьодер. Двамата завършиха съответно с 32 и 28 точки.

В другите мачове, играни тази нощ Милуоки разби Индиана със 117:89, а Бостън надви Шарлът със 119:98.

ЛеБрон Джеймс стана четвъртият играч в НБА, отбелязал 33 хиляди точки

Още този сезон легендарният баскетболист ще излезе на трето място в престижната класация