Баскетболистите на Лос Анжелис Клипърс се класираха за полуфинала на Запад в НБА, след като измъкнаха 82:72 като гости срещу Мемфис Гризлис в решителния мач №7 от серията.

Срещата беше решена в последната четвърт, която беше спечелена от гостите с 27:16. Крис Пол завърши с 13 точки, Ник Йънг добави 13 за успеха, а Кениън Мартин вкара 11. За домакините Марк Гасол и Руди Гей отбелязаха по 19, но Мемфис пропусна и 13-те си стрелби от тройката.

На полуфинала Лос Анжелис Клипърс ще срещне Сан Антонио, който завърши на първо място в Западната конференция след редовния сезон.

Започнаха и полуфиналните двубои.

В първата среща на Изток Маями Хийт победи Индиана Пейсърс с 95:86 и поведе в серията с 1:0.

Баскетболистите на Индиана бяха равностойни до края на третата четвърт, която завърши при резултат 70:70. Но тогава Хийт, водени от неудържимия Леброн Джеймс спечелиха четвъртата част с 25:16, а с това и срещата с 95:86.

За Маями с най-голям принос за победата бяха Леброн Джеймс с 32 т. и Дуайн Уейд с 29 т., а за Индиана Дейвид Уест и Рой Хиберт се отличиха с по 17 т.

В другия полуфинал на Изток Бостън Селтикс води на Филаделфия 76 с 1:0 в серията.