Баскетболистите на Лос Анжелис Лейкърс са на победа от класиране за полуфиналните плейофи в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

В четвъртия мач от четвъртфиналната серия срещу Финикс, "езерняците" победиха в собствената си зала, след допълнително време с 99:98 точки. Резултатът в серията е 3-1 победи за Лос Анжелис.

Редовното време завърши 90:90 точки. С основна заслуга за успеха на Лейкърс бяха Ламар Одом и суперзвездата на тима Кобе Брайънт.

Одом се отчете с 25 точки и 8 борби под коша. Брайънт добави 24 точки, и нехарактерните за него цели 8 подавания. За гостите 22 точки отбеляза Стив Неш, а 21 вкара Диао.

Чикаго победи с 93:87 точки Маями, като резултатът в серията е 2-2 победи. Главен "виновник" за успхеха на "биковете" бе Кърк Хинриш, отбелязал 21 точки и решителна тройка в края на мача. Носиони вкара 24 точки за Чикаго.

Тимът на Сакраменто изравни серията срещу Сан Антонио на 2-2 победи. В четвъртият мач Сакраменто победи у дома със 102:84 точки. Домакините изиграха много силна втора четвърт, което бе и основната причина за успеха им.

Реализатор на мача стана Бонзе Уелс с 25 точки, добавяйки в актива си и 17 борби. Милър вкара 19, а Майк Биби се отчете с 16 точки за Сакраменто. За Сан Антонио поредния си силен мач направи французина Тони Паркър с 22 точки. Тим Дънкан се отчете със 17.

2-2 победи е резултатът и в серията между Вашингтон и Кливланд. Вашингтон спечелиха четвъртия мач със 106:96 точки, въпреки поредния урок на Леброн Джеймс от гостите.

Аринас отново бе най-резултатен за Вашингтон, с 34 точки. Джеймсън добави 22 коша. Реализатор на мача с 38 точки стана Леброн Джеймс от Кавалиърс.