Коби Брайънт и Дерик Фишер отбелязоха общо 51 точки и Лос Анжелис Лейкърс срази Мемфис Гризлис като гост със 117:99. Победата бе 13 - та за "езерняците" в последните им 16 мача, като това бе и шести успех в последните 8 гостувания на тима.

Лейкърс не оставиха съмнение кой е фаворитът в срещата. Мемфис, който бе спечелил 7 от последните 10 мача между двата тима, не успя да поведе нито веднъж в срещата, а играчите направиха 20 грешки.

Баскетболистите на Фил Джексън поведоха с 16 точки още след първата четвърт и до края на срещата не позволиха на съперника да направи обрат. През второто полувреме "гризлитата" успяха да стопят аванса на съперника най - много до 12 точки и трябваше да се примирят с поражението.

Фишер и Коби бяха топреализатори за гостите, първият имаше страхотна успеваемост при стрелбата от игра - 10/11. Фишер успя във всичките си 5 опита от тройката и в единственото си заставане на фауллинията.

Коби, който в последната си визита в Мемфис отбеляза 60 точки, нямаше подобен късмет и бе 8/22.

Останалите в стартовата петица също завършиха с двуцифрени точкови показатели. Ендрю Байнъм приключи с 12 точки и 9 борби, а с по 10 останаха Ламар Одъм и Люк Уолтън. Одъм направи и 12 борби, и даде 6 асистенции. Добре се включи от резервната скамейка и Джордан Фармър, вкарал 13 точки при успеваемост 6/8 от полето.

Пау Гасол изигра поредния си силен мач за Мемфис и завърши с 18 точки и 12 борби. С 19 точки, 8 борби и 6 асистенции приключи Майк Милър.

Подобно на Лейкърс и в тима на Мемфис всички титуляри завършиха с двуцифрени точкови показатели. Дарко Миличич направи дабъл дабъл с 12 точки и 11 борби, Руди Гей вкара 15, а Майк Конли остана с 11.

Любопитен факт бе, че в този мач за първи път легендата на Лейкърс Джери Уест не бе в ръководството на някой от двата тима. Уест прекара 20 години като мениджър на Лейкърс, преди да се премести на същата длъжност в Гризлис през 2002г. Той се отказа след края на миналия сезон.