Отборът на Голдън Стейт Уориърс ще защитава титлата си в НБА. В решителен седми мач във финала на Западната конференция той победи у дома Оклахома Сити Тъндърс с 96:88 (19:24, 23:24, 29:12, 25:28), а с това и серията с 4:3.

Мачът беше много напрегнат. Баскетболистите на Оклахома до последно съхраняваха шансовете си да играят на финал. Дори сред края на първото полувреме те водеха с 6 точки разлика.

След почивката водени от звездите си Стеф Къри и Клей Томпсън "воините" направиха обрат и се поздравиха с крайния успех.

Най-резултатен в мача отново беше Стеф Къри с 36 точки и 8 асистенции, а Томпсън се отчете с 21 точки. В състава на Оклахома се отличиха Кевин Дюрант с 27 и Ръсел Уестбрук с 19.

Припомняме, че след четвъртия мач Голдън Стейт изоставаше с 1:3. Така той стана едва 11-ия отбор в историята на НБА, който успява да спечели серията след такова изоставане.

Голдън Стейт ще спори за титлата с Кливлънд в повторение на финала от миналата година.