Крилото на Филаделфия 76 Андре Игуодала се превърна в герой за своя тим при победата тази вечер над Орландо Меджик със 100-98. Сиксърс тресна „Магьосниците" насред Amway Arena и поведе с 1-0 победи в серията от I кръг на плейофите на Източната конференция. Точен изстрел 02,2 секунди преди края на срещата на Игуодала донесе успеха на Фили. Крилото завърши като най-резултатен за своя тим с 20 точки, 8 борби и 8 асистенции. Луис Уилямс наниза 18 точки, а Андре Милър завърши с 15 за успеха.

Дуайт Хауърд направи поредния си силен мач за Орландо с „дабъл-дабъл" от 31 точки и 16 борби, Кортни Лий реализира 18 точки, а Рафър Алстън и Рашард Луис вкараха по 15 точки при поражението на Орландо.

Мач номер 2 между двата тима е във вторник срещу сряда българско време от 03,00 часа отново в Орландо.

Срещата започна по-добре за домакините, които поведоха с 8-2, но впоследствие след силна игра на Андре Милър и Самюъл Далъмбърт Фили обърна развоя на събитията за 16-12. Пет минути преди края на първата четвърт Андре Игуодала изведе Фили напред за 18-12. До края на частта момчетата на Тони Ди Лио имаха пълно превъзходство на терена, независимо че домакините успяха да се доближат само на 2 точки от своя съперник за 25-27 след 12 минути игра след страхотна забивка на Антъни Джонсън със сирената.

Втората четвърт протече сравнително равностойно, но не по-малко оспорвано. В своите редици Орландо имаше един фантастичен Кортни Лий, който заедно с  Дуайт Хауърд бяха в основата на отбрата за „Магьосниците". Лий завърши с 13 точки полувремето, като секунди преди края на втората четвърт пусна пас като по конец към Хауърд, който заби необезпокояван в подкошието. Така „Супермен" регистрира 18-ата си точка в мача, а в следващата атака за Сиксърс наби страхотен чадър на опитващия да пробие към коша Андре Игуодала. Независимо от това крилото на Филаделфия правеше всичко по силите си да държи своя тим в мача, който на полувремето отстъпваше с 46-50.

В третата четвърт тима на Стен Ван Гънди бе абсолютен господар на терена. Самюъл Далъмбърт изгуби окончателно битката в подкошието с Дуайт Хауърд, а Кортни Лий и Рафър Алстън продължиха с отличната си игра за Орландо. Така по-малко от 4 минути преди края Меджик водеше със 70-58, а впоследствие увеличи преднината си на цели 17 точки за 78-61. Андре Игуодала продължаваше да поддържа огъня за Фили, но Сиксърс демонстрриаха много слаб процент на стрелба от средно и далечно разстояние. Именно Игуодала вкара първия кош от игра за Филаделфия след 5 минути „суша", броени секунди преди края на третата част за крайното 65-79. Центърът на Орландо Дуайт Хауърд пък напусна терена в края на частта след удар в лицето от страна на Самюъл Далъмбърт при опит да овладее топката.

Последната четвърт започна със серия от 5-0 за гостите, но тройка на Антъни Джонсън 9:16 минути преди края възстанови преднината на Орландо от 14 точки за 84-70. Ветеранът Дониъл Маршал обаче върна три точки за 73-84, след което последва прекъсване за домакините. Тройка на Лу Уилямс и кош на Игудала намалиха разликата само на 6 точки за 78-84, а малко по-късно след кош на Андре Милър гостите стопиха дефицита само на 3 точки за 81-84.

Хедо Трюкоглу вкара от средно разстояние за домакините 6 минути преди края за 86-81, но Луис Уилямс реализира и бе фаулиран, след което изпълни успешно наказателния удар за 84-86. В следващите две минути мачът тръгна кош за кош, като Фили успя да изравни 4 минути преди края за 91-91 след пробив на Игуодала. Така Сиксърс се върна в мача, след като в третата част регистрира изоставане от 19 точки.

Дуайт Хауърд отново изведе Орландо напред за 93-91, а в следващата атака на гостите Туроглу успя да открадне топката от Игуодала. Последва таймаут за състава на Тони Ди Лио. В следващото нападение Тюркоглу вкара за 95-91, 2:34 минути преди края. Дониел Маршал отново върна две точки, малко повече от 2 минути преди края на срещата. Драмата стана пълна, след като Дуайт Хауърд пропусна едни от общо двата си наказателни удари и направи резултата 96-93. Тео Ратлиф обаче вкара след страхотен пас на Игуодала за 96-96. Алстън пропусна и отново Игуодала получи топката, впускайки се в пробив към коша на Орландо. Крилото на Фили бе фаулиран от Хедо Тюркоглу, но впоследствие пропусна и двата наказателни удари. Така 49 секунди преди финалната сирена Рафър сАлстън организира успешно нападение, което завърши с пас към Дуайт Хауърд и зверска забивка в коша на Филадлефия от страна на 23-годишния център.

Тройка на Дониел Маршал 34 секунди преди края изравни резултата за 98-98. Рашард Люис изпусна в следващото нападение, а 12 секунди преди края старши-треньорът на Сиксърс Тони Ди Лио взе прекъсване. В последвалото разиграване Андре Игуодала бе безпощаден и с точен изстрел от средно разстояние през Хедо Тюркоглу, 02,2 секунди преди края, донесе победата на своя тим.