Трейси Макгрейди вкара 25 точки и подаде 6 асистенции за успеха на Хюстън Рокетс над Мемфис със 116:95, което е 14-та поредна победа за отбора и рекорд в НБА през този сезон. Това е и една от най-дългите серии в клубната история, втора след шампионския им сезон през 1993/1994. За Гризлис пък това беше седма поредна загуба.

Ветеранът от ДР Конго Дикембе Мутомбо започна мача като титуляр на мястото на контузения Яо Мин, а също така в стартовите 5 излязоха Карл Ландри и Луис Скола. Мутомбо завърши мача с 4 точки и 13 борби, а на площадката остана едва 18 минути.

В НЮ Орлиънс местният тим се наложи със 110:98 нрад силния отбор на Юта Джаз, като Крис Паул вкара 24 точки и добави 16 асистенции. Дейвид Уест пък добави 25/13, а победата за Ню Орлиънс е първа над този съперник в четирите мача, които са изиграли до момента. Хорнетс правят най-успешния си сезон от четири години насам, а в момента се нареждат на 2-о място в Югозападната дивизия с 39 победи и 18 загуби.

Четвърта поредна победа постигна съставът на Бостън, който е лидер в Атлантическата дивизия. Селтикс сразиха на собствен терен Шарлот Бобкатс със 108:100. Рей Алън вкара 22 точки, а Кендрик Пъркинс добави 19. Рахон Рондо подаде 19 асистенции за победителите, което е негов личен рекорд. Раймън Фелтън вкара 22 точки и направи 10 паса за гостите от Шарлот.

Най-слабият отбор в цялата Лига- Маями, постигна 11-а победа през този сезон. Горещите от Флорида се наложиха със 103:93 над Сиатъл с 31 точки на Дуейн Уйд. Марк Дънлийви от Индиана вкара 36 точки и беше най-резултатният състезател от кръга. Той блестя при победата на Пейсърс със 122:111 над Торонто. Карим Ръш добави 23.