Бостън Селтикс спечели гостуването си във Филаделфия със 113:103. Основна роля за победата отново имаше "голямото трио" на "келтите", но ключова роля изиграха и резервите Еди Хаус, и Джеймс Поузи.

"За да печелиш, трябва да имаш добри ролеви играчи", каза след срещата и наставникът на Селтикс Док Ривърс. Именно Хаус и Поузи дадоха своя принос за успеха, най - вече с важни стрелби от далечно разстояние.

Двамата успяха в общо 7 от 13 - те си опита за стрелба от тройката. Поузи завърши със 17 точки, а Хаус с 15, а като цяло резервите на Бостън отбелязоха 46 точки срещу 26 за играчите от пейката на домакините.

Основната тежест обаче изнесоха звездите на отбора Кевин Гарнет, Пол Пиърс и Рей Алън. Гарнет приключи мача с 22 точки, Пиърс завърши с дабъл - дабъл - 19 точки и 12 асистенции, а Алън имаше относително "тиха" вечер със своите 12 точки.

Опитният плеймейкър на Филаделфия Андре Милър опитваше да държи тима си в играта и постигна най - добрите си показатели за сезона и първия си дабъл дабъл - 26 точки и 12 асистенции. Андре Игуодала също направи добър мач и завърши с 24 точки.

"В рамките на 40 минути се държахме в мача, но срещу отбор като Бостън трябва да издържиш до края, а ние не успяхме", констатира след срещата наставникът на Фили и шампион с тима от 1983г. Морис Чийкс.

"Можем да играем срещу тях, но трябва да се научим да задържаме преднината си, а не да им даваме шанс да обърнат мача", заяви пък центърът на домакините Сам Далемберт, който приключи срещата с 13 точки.

В средата на последната четвърт Еди Хаус вкара две поредни тройки за серия от 12:2 в полза на Бостън, която доведе резултата до 98:90 за "келтите".

Загубата в "Уаховиа Сентър" изгледа и новият президент, и генерален мениджър на Филаделфия Ед Стефански, който замени уволнения Били Кинг. Стефански напусна същата позиция в Ню Джърси, за да се премести в "града на братската любов". В залата бе и самият Кинг, който заяви пред медиите, че е изненадан от уволнението си точно в този момент.