Шампионът на НБА Голдън Стейт Уориърс допусна четвърта загуба от последните си шест мача. "Войните" бяха сразени в собствената си зала от слабака Финикс Сънс със 111-115 и компрометираха сериозно шансовете си да завършат като №1 редовния сезон.

Резултати от срещите в НБА от неделя, 10 март

Голдън Стейт загуби у дома от слабака Финикс

За капак крилото Кевин Дюрант напусна мача в средата на последната четвърт заради травма на десния глезен. До тогава домакините водеха в резултата, а Дюрант имаше отбелязани 25 точки. Кевин е пропуснал само два мача от настоящия сезон.

За победителите се отличи Девин Букъс с 37 точки и 11 асистенции, а Кели Убре добави 22 точки.

Клей Томпсън беше най-резултатен за домакините с 28 точки. Той и неговият "спаш брат" Стеф Къри вкараха общо 8 от 30 изстрела от тройката.