Отборът на Филаделфия победи Маями със 101:84 като домакин и закотви "горещите" на последното място в Източната конференция.

Домакините поведоха с 4 точки в края на първата четвърт, но гостите от Маями успяха да направят така, че до началото на последната част преднината на Филаделфия да бъде само една точка. При това положение "горещите" можеха да се надяват на нещо повече от поредна загуба в шампионата.

Финалната част обаче не премина според техните очаквания - 26:12 за Филаделфия и рекордна 39-а загуба за Маями.

Най-резултатни за домакините в тази среща бяха Андре Игуадала с 25 точки и Андре Милър с 21. За Маями очаквано най-много точки вкара Дуейн Уейд, който обаче не получаваше достатъчна подкрепа от съотборниците си.

В тима на горещите се усети и липсата на Шакил О'Нийл, който напусна отбора.