С 32 точки и 6 асистенции на Алън Айверсън и пред 17 000 зрители Филаделфия 76 победи с 88:75 Атланта Хоукс в мач от НБА.

Далембер регистрира 11 борби - 7 в защита и 4 в нападение и помогна за успеха на Филаделфия 76.

Срещата премина с подчертано превъзходство на баскетболистите на Филаделфия, които не изпуснаха водачеството през целия период от срещата.

В първите пет минути на двубоя Филаделфия поведе със 17:2. Първата част завърши с петнадесет точки преднина за Филаделфия 76 - 29:14.

Тази разлика предопредели развитието на играта до края на срещата. През втората част Атланта се опита да е равностоен партньор и дори спечели частта с една точка разлика - 21:20.

Но губеше на полувремето с 35:49.

През второто полувреме Филаделфия 76 спечели третата част с една точка и възстанови разликата от 15 точки. В последната част Филаделфия се отпусна и позволи на Атланта да спечели с 17:15.

Крайният изход обаче беше за Филаделфия 76, които стартираха с победа в първенството на НБА.

Игуадала добави 15 точки в сметката на Филаделфия. Джо Джонсън вкара 25 точки за Атланта, но това не помогна на тима му да спечели при това гостуване.

Шарлот - Индиана 99:106

Орландо - Чикаго 109:94

Бостън - Ню Орлианс 87:91

Ню Джърси - Торонто 102:92

Детройт - Милуоки 97:105

Кливлънд - Вашингтон 97:94

Минесота - Сакраменто 92:83

Юта - Хюстън 107: 97

Мемфис -  Ню Йорк - 117:118 ( след три продължения)