Дуайт Хауърд счупи рекорда на Уилт Чембърлейн за най-млад играч, преминал границата от 5000 борби в кариерата си, след като записа общо 18 при победата на Орландо със 101:95 срещу Маями в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Хауърд записа върховото постижение още при 11-та си успешна борба, след което наниза 22 точки в полза на победителите. Рашад Люис добави 21 точки, включително и победните три 1:32 минути преди финалната сирена на мача. За Хийт страхотен мач изнесе Дуейн Уейд, който вкара общо 42 точки, 13 от които в последната четвъртина. Това обаче не помогна за победата и Маями вече се намира съвсем близо до шестия в Източната конференция отбор на Филаделфия.

Ричард Джеферсън записа 29 точки и 10 борби срещу бившите си съотборници Ню Джърси, които в собствената си зала допуснаха загуба със 78:107 срещу излезлия от серия с пет поредни загуби тим на Милуоки. Чарли Вилануева добави 20 точки за Бъкс, които продължават да поддържат не особено големи надежди за класиране в зоната на плейофите.

Победата обаче е едва пета в последните 19 мача за Милуоки, но отборът е с четири мача по-малко Чикаго в борбата за осмата позиция. Дерон Уилямс вкара 24 точки и подаде за още 13 за отбора на Юта, който се наложи със 112:104 над Ню Йорк Никс, след като позволи заличаване на разлика от 24 точки в първите минути на третата четвъртина на мача.

Карлос Буузър записа 21 точки и 11 борби, а Кайл Корвър добави още 16 точки за Джаз, които спечелиха 15-ата си поредна победа у дома. В последен мач от вечерта Голдън Стейт отново премина трицифрената точкова граници, но загуби от Мемфис със 109:114.