Рашийд Уолъс завърши с 23 точки и 15 борби, а неговият Детройт Пистънс спечели гостуването си на Сан Антонио с 90:80. По този начин "буталата" отново се върнаха на пътя на победата, след като в сряда загубиха от Далас.

Тимът, воден от Флип Саундърс, бе убедителен още от самото начало и спечели първия период с 30:15. На полувремето преднината на Детройт отново бе 15 точки.

Домакините опитаха да обърнат нещата през второто полувреме, но допуснаха 15 грешки, от което се възползва тима на Пистънс. Детройт успяваше да задържи преднината си, която в един момент достигна 20 точки.

Все пак 2 минути и 30 секунди преди края след акции на Тони Паркър и Ману Джинобили авансът на гостите бе сведен до 8 точки. Последваха обаче лесни кошове на Чонси Билъпс и Рашийд Уолъс и гостите отново поведоха с 12, след което Грег Попович извади доста от титулярните си играчи.

Рашийд Уолъс бе над всички в Детройт, но и неговите съотборници дадоха своя принос. Тайшон Принс завърши със 17 точки, а Рип Хамилтън вкара 18. Добър мач изигра и Чонси Билъпс, приключил с 11 точки, 6 асистенции и 5 борби.

Тим Дънкън отново се представи на висота и завърши мача с 24 точки, 15 борби и 5 асистенции, но отаналите в Сан Антонио играха под възможностите си. Това важи най - вече за Тони Паркър, завършил с 12 точки, 4 борби и 4 асистенции, но при стрелба 4/13.

Резервният гард Джак Воун бе третият играч на "шпорите", завършил с двуцифрен точков актив, отбелязвайки 10.

Така наставникът на домакините Попович ще трябва да почака за победа №600 в кариерата си поне до събота.