В Атланта Чонси Билъпс отбеляза 16 от общо 16-те си точки през последната четвъртина за деветата поредна победа на Детройт, този път с 94:90 над "ястребите". Билъпс наниза две тройки при изоставането на отборът му с три точки и доведе резултата до 89:86 2 минути и 26 секунди преди края на срещата.

Рашид Уолъс изведе домакините напред рано в мача след като отбеляза 15 поредни точки в първата четвъртина и 21 общо в мача. Атланта загуби за трети път поред, въпреки 30-те точки на Джош Смит.

Пол Пиърс записа 28 точки и 12 борби за победата на Бостън над Индиана със 104:97, която е и четвърта поредна за "Селтикс" в първенството на НБА. Рей Алън наниза 23 точки, а Леон Пауи добави 16 точки и 9 борби за Бостън, които играха без контузените си звезди Кевин Гарнет и Кендрик Перкинс.

Дани Гранджър се отчете с 18 точки, 10 борби и 5 блока за Пейсърс, които загубиха без отсъстващите Джърмеин О'Нийл и Джамал Тинсли. Капитанът на Ню Джърси Бостян Начбар влезе на игрището във втората част на двубоя срещу Минесота и отбеляза 14 точки за третата поредна победа на Нетс в НБА.

Винс Картър наниза 17 точки и асистира 10 пъти, а спряганият за трансфер Джейсън Кид добави 9 точки, 9 асистенции и 10 борби, като пропусна своят стотен трипъл-дабъл. Себастиaн Телфеър вкара 24 точки, а Ал Джеферсън 16 и 11 борби за Минесота, които загубиха 23-то си гостуване от общо 25 за настоящия сезон.