Тимът на Далас Маверикс записа 16-ата си поредна победа и със сигурност ще участва в плейофите след успех със 103:89 точки над гостите от Ню Джърси Нетс в среща от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада.

За момчетата от Тексас това бе 23-ти пореден успех в собствената „Американ Еърлайнс Сентър", като неслучайно държат и рекорда от 51 победи срещу само 9 загуби с едва 2 поражения от 12-и декември насам. Тимът ще има възможността да си почине преди първите битки в плейофите, тъй като следващият мач на Далас е едва в неделя вечер.

Джейсън Тери наниза 24 точки, получи целувка от възрастна почитателка и се изяви стабилно в защита в началото на последната четвърт. Баскетболистът опита да спаси една летяща вън от полето топка, като стигна до втория ред в залата, когато падна върху фенка с прошарена коса. В края на мача Джейсън Кид подхвърли на Тери да отиде да се извини на дамата, в резултат на което получи целувка по бузата, а по уредбата в залата се чу шеговитото: „Колко любов има тук тази вечер!", което гардът на Нетс явно бе подготвил предварително.

Ню Джърси се държа достойно до края на третата четвърт, като минута и половина преди края й изоставаше само с точка. Повече от шест минути обаче „мрежите" не намериха верния път към противниковия кош, изпускайки 9 поредни стрелби. Далас се възползва от това, увеличавайки преднината си на 10 точки, която запази до края

Дирк Новицки записа на сметката си 22 точки и 11 борби, а Ерик Дампиер се отчете с 14 борби и 12 точки.