Кайри Ървинг и Кевин Дюрант отбелязаха по 32 точки и Бруклин Нетс постигна победа със 125:117 над Кливланд Кавалиърс. Нетс издържаха на сензационно представяне от 46 точки на Дариус Гарланд, който сам задържа Кавс до последно в мача. Бруклин спечели 13 от 14 срещи и започва да изглежда като претендент за титлата в НБА.

Ти Джей Уорън добави 23 точки за Нетс, които се справиха с още един от отборите, които преследват в класирането на Източната конференция, след като победиха и Милуоки миналия петък.

Дюрант изпревари Тим Дънкан (26 496) и вече е на 15-то място в класацията за отбелязани точки.

Пол Джордж вкара 32 точки и Лос Анджелис Клипърс преодоля пасива от 14 точки в последните 3:34 часа на редовното време, за да победи Детройт в продълженията със 142:131.

Терънс Ман изравни пет секунди до края в четвъртата четвърт, за да завърши заключителната серия от 16:2 за Клипърс, които изоставаха със 112:126 при оставащи 3:34 минути. След това Лос Анджелис превъзхожда Пистънс с 14:3 в продължението.