Отборът на Бруклин Нетс спечели първото си домакинство на Маями Хийт със 104:90 и по този начин намали изоставането си в плейофната серия между двата тима на 1-2.

Шампионите взеха първите два мача у дома и за Нетс бе изключително важно да спечелят тази нощ, за да запазят шансове за краен успех. Въпреки много силния мач на Леброн Джеймс (28 точки, 8 борби, 5 асистенции), Нетс стигнаха до победата след много силна трета част. Крилото Джо Джонсън бе най-резултатен за домакините с 19 точки, Андрей Блатч добави 15 от пейката, а още четирима играчи на тима отбелязаха 10 или повече точки. Следващият мач в серията е след два дни отново в Бруклин.

Отборът на Сан Антонио Спърс пък победи Портланд Трейл Блейзърс със 118:103 в третия мач от полуфиналния плейоф в Западната конференция на НБА.

Успехът е трети пореден за "шпорите" и те се нуждаят от още един, за да продължат напред. Третият мач се игра в Портланд, най-резултатен в него стана Тони Паркър с 29 точки, а съотборникът му Кауай Ленърд направи дабъл-дабъл - 16 точки и 10 борби. За домакините от Портланд ЛаМаркъс Олдридж се отчете с 21 точки и 12 борби. Четвъртият мач, който може да се окаже последен, ще се състои отново в Портланд. /БГНЕС