Отборът на Бостън стигна до границата от 30 победи в първите 34 мача от кампанията и изравни клубния рекорд по този показател след 86:77 над домакина Ню Джърси. Кевин Гарнет се отличи с 20 точки и 11 борби за успеха, а Пол Пиърс добави 18 точки за гостите, които изравниха постижението за най-добър старт на сезона от 1959/1960, в който спечелиха титлата. Домакините имаха предимство след първите три четвърти, но в решаващата четвърта част Бостън показа класа и достигна до обрат след 23:9.

ЛеБрон Джеймс наниза 31 точки, осем от които във второто продължение, при победата на Кливлънд над Шарлът със 113:106.

Боби Джаксън вкара рекордните за кариерата си 7 тройки в един мач и завърши с 25 точки, а Ню Орлиънс отнесе Маями със 114:88. Джаксън наниза седемте си тройки поред без пропуск, с което стана първият играч на Ню Орлиънс с подобно постижение и се нареди на трето място в НБА, само на две тройки от след рекорда на Летрел Сприуел. Маями допусна десета поредна загуба в лигата.

Антоун Джеймисън се отличи с 22 точки, а Керън Бътлър прибави 21 за победата на Вашингтон над Атланта със 102:98 след продължение. Андрес Носиони вкара 27 точки, а Чикаго победи Филаделфия като гост със 100:97. Това беше пета победа в осем мача за гостите под ръководството на временния наставник Джим Бойлън. Филаделфия пък допусна шеста поредна загуба.

Минесота допусна 13-то си последователно поражение като гост след 82:113 в Хюстън. Луис Скола завърши с 222 точки и 9 борби за домакините, а новакът Карл Лендри се отличи с рекордните за кариерата си 15 точки и 11 борби.

Кармело Антъни завърши с 32 точки при успеха на Денвър над Орландо. Антъни Картър вкара 21 точки, 14 от които в четвъртата част, а Алан Айверсън взе пет борби и достигна границата от 3000 в кариерата си.

Далас постигна рекордната си за сезона серия от шест последователни победи след 90:70 в Сиатъл. Дирк Новицки беше лидер за тексасците с 20 точки. Сиатъл пък допусна шесто поредно поражение.

Монта Елис наниза 27 точки при 116:104 за Голдън Стейт над Мемфис, с който отборът записа 10-ти успех в последните си 13 домакински мача. Кобе Брайънт се отличи с 37 точки, а Лос Анджелис Лейкърс взе пета поредна победа след 110:105 над гостуващия Милуоки. Андрю Баймън добави 25 точки и 17 борби за домакините.