Плейофите в Националната баскетболна асоциация продължават. Бостън Селтикс спечели мач №3 от серията срещу Чикаго Булс и намали изоставането си до 1-2 победи. Завършилият на първо място в редовния сезона на Източната конференция тим на Селтикс спечели категорично като гост със 104:87.

Играчите на Брад Стивънс водеха през почти целия двубой, като още през първата част натрупаха солиден аванс - 33:15. Въпреки силната втора четвърт за Чикаго, на почивката "биковете" отново бяха догонващи - 44:41 в полза на Бостън. През второто полувреме гостите успяха да удържат преднината си и да се поздравят с първия си успех в серията.

Най-полезен за победителите бе центърът Ал Хорфорд, който приключи с 18 точки и 8 борби, а с по 16 пункта завършиха Айзея Томас и Джей Краудър. За Чикаго, които бяха без основния си плеймейкър Раджон Рондо, Дуейн Уейд вкара 18, а 16 добави Джими Бътлър, но и това не помогна на домакините да избегнат поражението. Следващият двубой е в неделя, отново в Чикаго.

Мемфис надви Сан Антонио след десет последователни загуби

Милуоки поведе на Торонто

В двубой от плейофите в Западната конференция Оклахома Сити Тъндър също записа първа победа в серията си с Хюстън Рокетс. Пред своите фенове "гръмотевиците" надделяха трудно със 115:113 и по този начин намалиха пасива си до 1-2 победи.

Ръсел Уестбрук завърши с втория си пореден трипъл-дабъл в серията, записвайки 32 точки, 13 борби и 11 асистенции за ценния успех, а Таж Гибсън добави 20 пункта. За гостите от Хюстън Джеймс Хардън вкара 44 пункта, но пропусна решаващия изстрел от тройката точно преди финалната сирена.

Отново на Запад победа записа и отборът на ЛА Клипърс, който се наложи като гост със 111:106 над Юта Джаз.

Така тимът на Док Ривърс поведе в серията с 2-1 победи, връщайки си домакинското предимство. Крис Пол бе най-резултатен за калифорнийци с 34 точки, а центърът ДеАндре Джордан записа дабъл-дабъл - 17 точки и 13 борби. За Юта Гордън Хейуърд вкара рекордните в кариерата си 40 пункта. Следващият двубой от серията е отново в Солт Лейк Сити.