Тимът на Бостън успя да надделее с 99:92 при гостуването си на Далас в двубой от НБА тази нощ. "Келтите" не започнаха добре мача и след 17:21 и 23:30 в първите две части, изостанаха с десет точки разлика. Третата четвъртина също не започна добре за тях и в един момент пасивът бе 15 точки - 50:65.

Силна игра на Пол Пиърс обаче, който завърши с 31 точки помогна да измъкнат частта с 29:24, а в последната четвъртина шампионите бяха безапелационни - 30:17. Германецът Дирк Новицки от Далас бе най-резултатен в мача, но неговите 37 точки не успяха да помогнат на домакините.

С успеха Бостън фиксира 44-та победа от началото на сезона, при 11 поражения, като продължава да води класирането на Изток. От своя страна Далас заемат седма позиция в Западната конференция с 31 победи и 21 загуби.