Отборът на Сан Антонио се наложи с 97:86 над Вашингтон и записа пета поредна победа, най-добра серия от началото на сезона за този тим в Лигата. Тим Дънкан вкара 23 точки, а резервата Роджър Мейсън-джуниър постигна личното си най-добро постижение за сезона- 20 точки.

Роденият в Белгия френски национал Тони Паркър пък добави 12 точки. Дънкан вкара важни две точки при 81:80 шест минути и половина преди края на срещата, а след това добави и два успешни наказателни удара за тима си. След серия от 12 срещу 2 точки в полза на Спърс, те на практика си подсигуриха победата. За гостите Карън Бътлър вкара 24 точки, а Хилберт Аренас добави 23.

В Ийст Ръдърфорд местният Ню Джърси Нетс не успя да спре ЛеБрон Джеймс и Кливланд и отстъпи с 86:94. Домакините са най-слабият отбор в Лигата, тъй като имат само три победи от 33 изиграни срещи до сега. Джеймс завърши мача с 28 точки, 9 борби и седем асистенции, като за Кавалиърс това е седма поредна победа и общо 27-а от началото на сезона. Мо Уилямс добави 18 за победителите, а Андерсон Варехао се отчете с 15 точки и 12 борби. Ветеранът Шакил О'Нийл отново се появи като резерва и завърши с 12 точки и 9 борби.

Личен рекорд за сезона постигна Стивън Джаксън, който вкара 35 точки за Шарлот при победата на отбора със 107:97 над Маями. 13 от точките му дойдоха в решителната четвърта част на мача. Гостите от Шарлот изоставаха с 19 точки в средата на втората четвърт, но благодарение на Джаксън, както и на ди Джей Агустин, който вкара 11 от общо 13 точки в третата четвърт, обърнаха развоя. 29 точки и 11 борби за Маями записа Дуейн Уейд. Поражението е трето подред за Маями, които с 16 победи и 15 загуби се нареждат 3-и в Югоизточната дивизия.

Без лекуващите контузии Пол Пиърс, Кевин Гарнет и Рахон Рондо Бостън Селтикс удари със 103:96 Торонто Раптърс в дербито на Атлантическата дивизия. Келтите водят в класирането там с 24 победи и 8 загуби, а Торонто е на 2-о място с баланс 16/18. Рей Алън вкара 23 за Бостън, Рашийд Уолъс добави 16, а Тони Алън - 14. С 25 точки и 9 борби Крис Бош има най-добрата статистика в тима на Торонто.

Единствената среща, която беше решена в допълнителното време, противопостави непретенциозните тази година отбори на Милуоки и Минесота. Домакините от Бъкс спечелиха със 103:97, като победата им даде възможност да атакуват 2-ото място в Централната дивизия. Сега те са 3-и с баланс 13/18 и изостават от Чикаго, който има 14/17.

Майкъл Ред вкара 6 точки в продължението от всичките си 27 за Бъкс, а тимът прекъсна серията си от четири поредни поражения. Андрю Богът записа пък 23 точки и 15 борби, а Кевин Дюрънт завърши с 31 за Минесота, които са последни в Северозападната дивизия само със 7 победи.

Германският център Дирк Новицки вкара 25 точки за Далас, който надви с 99:91 Сакраменто като гост. Така Маверикс постигнаха баланс от 12 победи и 5 поражения при гостуванията си на отбори от Западната конференция и имат най-добър баланс в това класиране. Джейсън Бареа добави 17 за победителите, а Джош Хауърд - 16.