Отбор ЛеБрон (Западната конференция) победи отбор Дюрант (Изток) със 163:160 в 71-то издание на Мача на звездите в Националната баскетболна асоциация. В много резултатно и атрактивно шоу в Кливланд, Охайо над всички бе звездата на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри, който наниза умопомрачителните 16 тройки и завърши с 50 точки за успеха на своя тим.

Тандемът Томпсън-Къри напомни за себе си

Голдън Стейт с важна надви драматично Бруклин Нетс

Къри подобри рекорда за най-много тройки в една четвъртина (6), полувреме (8) и мач (16), като същевременно подобри постижението на Джеймс Хардън за най-много реализирани далечни стрелби в историята на Мача на звездите (39). По този начин роденият в Ейкрон, Охайо Къри заслужи наградата за MVP на Мача на звездите, носеща името на легендарния Коби Брайънт. "Това е нещо доста специално, особено в Охайо. Този трофей е специален, чувствам се благословен", сподели двукратният MVP на Лигата, който остана на две точки от рекорда на Антъни Дейвис за най-много точки в Мача на звездите (52).

"Този човек е от друга планета. Той буквално има снайпер на ръката си и когато изстреля топката, не само той, но всички на корта, по трибуните, пред телевизорите, по телефоните знаят, че топката ще влезе", коментира капитанът ЛеБрон Джеймс, който завърши с 24 точки, 8 асистенции и 6 борби. Янис Адетокумбо добави 30 точки и 12 борби за Запада, а Никола Йокич и ДеМар ДеРозан се отчетоха с по 10.

За отбора на Изтока, който бе без капитана си Кевин Дюрант поради контузия, над всички бе Джоуел Ембийд с 36 точки и 10 борби, Девин Букър добави 20 точки, а ЛаМело Бол вкара 18.