Сакраменто Кингс с Александър Везенков в състава записа престижна победа над актуалния шампион в НБА Денвър Нъгетс със 123:117 (25:30, 39:20, 24:28, 35:39) в "Голдън 1 Сентър" в Калифорния. За възпитаниците на Майк Браун това бе шеста победа като домакини от началото на сезона.

Българинът игра 14 минути, като за този период от време записа 4 точки и 3 борби при 1/3 стрелба от игра, включително 1/1 от тройката и 1/3 от наказателната линия. Тук трябва да отбележим, че българинът отново бе сред хората с най-голямо положително влияние в състава на "кралете", след като се отличи с +/- от +14, влизайки от резервната скамейка.

Везенков се появи на терена за първи път при оставащи около три минути до края на първата четвърт, като в началото на втория период единствената му тройка в мача помогна на Кингс да изравнят резултата при 32:32. Веднага след това най-полезният играч в Евролигата си спечели нарушение от зоната за три точки, но отбеляза само един от трите си наказателни изстрела. Все пак втората петица на Сакраменто си свърши добре работата и тимът на Майк Браун дръпна напред с 48:40, преди титулярите да направят преднината на калифорнийците двуцифрена при 64:50 на полувремето.

Везенков отново влезе на паркета при оставащи две минути от третата четвърт, когато Денвър се бе хвърлил на яростен щурм и благодарение на Никола Йокич разликата бе съкратена до пет точки - 81:76. Българският национал не успя да увеличи точковия си актив, като бе заменен от Харисън Барнс в началото на финалния период при 94:87 в полза на Сакраменто. В крайна сметка двубоят се превърна в доста драматичен в последните минути, тъй като Йокич продължи акцията си и направи разликата само две точки при 112:110, преди ключови тройки на Малик Монк и Кевин Хъртър да задържат преднината на Кингс и да подпечатат успеха на своя тим.

Ди"Аарън Фокс поведе Сакраменто със страхотен дабъл-дабъл от 26 точки и 16 асистенции. Малик Монк също наниза 26 точки, Домантас Сабонис се отличи със 17 точки, 15 борби и 7 асистенции, Кевин Хъртър прибави 16 точки и 6 овладени топки, а Харисън Барнс отбеляза 11 точки.

Никола Йокич бе неудържим от другата страна с 36 точки, 13 борби и 14 асистенции. Реджи Джаксън записа 20 точки и 8 асистенции, Аарън Гордън прибави 17 точки и 7 борби, Майкъл Портър-младши остана с 13 точки и 8 борби, а Крисчън Браун влезе от пейката с 11 точки.

След този успех Сакраменто се изкачи на четвъртата позиция в таблицата на Източната конференция с баланс от 11 победи и 7 загуби, докато Денвър е трети с 14 успеха и 7 поражения.

Везенков: Нека бъдем честни - никога няма да бъда супер защитник