Бъларката Александра Жекова спечели второто състезание по бордъркрос за Европейската купа по сноуборд на Банско.

Най-добрата българска сноубордистка демонстрира голямата си класа и не остави съмнение в своето превъзходство при дамите.

Жекова бе най-бърза както в квалификациите, така и в елиминациите по пътя към първото място.

Във финала българката финишира първа с голяма преднина пред вчерашната победителка Жули Линдхолт (Дания) и австрийките Сузане Мол и Юлия Дуймовиц.

Така благодарение на днешния си успех Жекова стана носителка на европейската купа в бордъркроса. Тя зае първото място в крайното класиране с 975 точки, с 5 точки повече от датчанката Линдхолт.

При мъжете се наложи Щефан Велен (Швейцария), следван от победителя в първото състезание Матеуш Лиготски (Полша) и австрийците Маркус Шайрер и Дитер Красинг. Полякът Лиготски взе трофея с общо 1400 точки.

Осминафиналите отново бяха непреодолима преграда пред българските сноубордисти. И шестимата наши представители начело с най-добрия ни състезател Боян Гребенчарски отпаднаха още в тази фаза на надпреварата.