С надпреварата на трасето в Гевгелия (Македония) стартира Балканският шампионат по мотокрос за 2007 година. Над 80 пилоти от Турция, Гърция, Румъния, България, Сърбия и Македония участваха в първия старта за сезона.

Трима български пилоти извоюваха победи в първия кръг от шампионата на Балканите, в който настъпиха интересни размествания. С две убедителни победи Николай Куманов (Кавазаки) спечели надпреварата в най-големия клас 250 OPEN, а основен конкурент му беше Росен Тончев (КТМ).

До миналата година Тончев караше в по-малкия клас - 125сс, в който има няколко балкански титли. Николай Колев (Сузуки) направи дебюта си в клас 125сс и въпреки силната гръцка конкуренция, успя да намери място в челната тройка.

Победа извоюва и Ангел Караньотов (КТМ) в клас 80 куб.см., след като завърши с първо време и в двата манша. След него се нареди Георги Дамянов (Ямаха), а българската тройка в този клас допълва Симеон Спасов (Кавазаки).

В най-малкия клас 65сс победата беше за Майкъл Иванов (Кавазаки), който изпревари Александър Станкович (КТМ) и Радос Анестис (КТМ). България оглави отборното класиране със 125 точки, следвана от Гърция със 116 и Сърбия с 66.
Следващият кръг от балканския шампионат по мотокрос е на 1 април в Халкида (Гърция).